Sunday, March 29, 2015

Плакучі форми рослин в дизайні саду

Який садівник не мріє привнести в свій сад оригінальний незвичайний елемент !? Цікавим рішенням можуть стати плакучі форми добре відомих рослин - горобини , яблуні , їли , сосни . Крім рукотворних, широко використовуються і природні форми - плакуча верба або береза ??. У масиві або окремо стоять, подібні дерева прекрасно впишуться в сад будь-якого стилю і планування.
Легенда про плакучі дерева

Плакучая ива Існує одна древня дуже красива і сумна легенда про те, як на світ з'явилося перше плакуче дерево. У невеликій далекій сільці жила молода прекрасна дівчина. Подруг у неї не було і була вона круглою сиротою. Тому у вільний свій час дівчина найбільше любила приходити до річки, посидіти на березі, милуючись деревами, квітами і травами. Одного разу до цієї ж річки під'їхав вершник напоїти свого коня. І як тільки побачив вершник прекрасну діву на березі, відразу ж полюбив її. Молода дівчина, яка не знала раніше ні любові, ні ласки, теж всім серцем полюбила юнака. З тих пір вони стали щовечора зустрічатися на березі тієї ріки. Але через недовгий термін повз тієї ріки проїжджала зграя розбійників. Ватажок розбійників помітив красиву дівчину і побажав, щоб вона належала йому. Розбійники накинулися на коханого дівчини і вбили його. А сама дівчина, щоб не дістатися страшному розбійникові, попросила річку заховати її і могутня річка перетворила нещасну в дерево, що росте на березі. З тих самих пір всі жителі села дивувалися незвичайному деревцю з поникаючими гілками, опущеними в воду, упускати справжні сльози. І всім їм було невтямки, що це прекрасна самотня дівчина, навіки захована в дерево і оплакує свою нещасну любов. Дерево це місцеві мешканці прозвали плакуча верба.
Якими бувають плакучі дерева?

Найбільш частий питання, яким задаються садівники, охочі посадити плакучі форми дерев на своїй ділянці: доклав чи руку людина до створення такої незвичайної крони або ж це творіння самої природи? Насправді, однозначної відповіді на дане питання не існує. Велика частина дерев з похиленою кроною створена людиною, але деякі види плакучих дерев з'явилися такими спочатку і в природі зустрічаються досі. Штучно створені плакучі форми поділяються на два типи - щеплені і сформовані. Як правило, створенням обох видів займаються виключно професіонали, але в деяких випадках це завдання буде по плечу і любителю ентузіасту. Варто обмовитися, що мова йде тільки лише про формування штамба . Для цього потрібно буде всього лише регулярно підрізати бічні пагони протягом усього сезону вегетації. Найкраще формувати зовсім молоде деревце. Імовірність додання ідеальної форми в цьому випадку значно зростає. Таким чином, в результаті регулярного прищипування, можна сформувати штамбові дерево з горобини, сосни або клена . А ось процес щеплення любителю швидше за все виявиться не під силу. А оскільки безліч розплідників виставляють свої саджанці на продаж, буде набагато простіше придбати готове прищеплене деревце і насолоджуватися його чудовим видом.
Плакучі форми дерев у вашому саду

Плакучие деревья Плакучі форми дерев чудово підійдуть практично будь-якому саду, незалежно від його планування. Добре виглядатимуть плакучі дерева, оттеняющие клумбу або квітник . Густі пониклі крони утворюють тінисті романтичні алеї . Різні за висотою плакучі дерева чудово виглядають зібраними в невелику групу, розташовані в центральній частині саду. Одне або два деревця додадуть затишку ігровий дитячому майданчику . Навіть всього одне дерево з спадаючими гілками здатне перетворити ваш сад. Деякі види плакучих рослин ідеально підходять для висадки в безпосередній близькості від водойми . Наприклад, плакуча верба, опустивши кінці гілок у воду, створює воістину казкове враження. Окремі плакучі форми здатні створити оманливе враження рослинних фонтанчиків. За допомогою таких дерев можна створити в саду ілюзорний водойму. Для цього виділіть невелику ділянку і висадіть в центр плакучі дерева одного виду (не менше трьох), надайте ділянці округлу форму, межі оформите за допомогою каменю. Навколо майбутнього «водойми» посадите рослини, які прийнято саджати біля води, наприклад, осоку , очерет , болотний ірис . Ну а сама ділянка замість води слід заповнити Тіньолюбні почвопокровними рослинами з сріблястим забарвленням листя або засіяти мохом.

Якщо на вашій ділянці розташований досить великий сад із плодових дерев, якому хотілося б додати різноманітності, то плакучі дерева припадуть тут як не можна до речі. Не варто додавати в плодовий сад занадто великі дерева або не підходять по концепції. Найкращим вибором будуть плакучі форми плодових дерев. Це може бути плакуча яблуня або плакучий персик. Але справжньою знахідкою буде плакуча горобина . Це крихке витончене деревце з ніжними пір'ястими листям, навіть досягнувши серйозного віку, буде здаватися іграшковим. Навесні воно порадує вас витонченими білими суцвіттями. Влітку на зміну квітам прийдуть плоди - яскраві, насичено оранжеві кетяги дрібних ягідок. За осені плакуча горобина забарвиться в глибокі багряно-жовті відтінки, а плоди збережуться до самої зими.

Раніше ми розповідали про те, як може бути сформована така незвичайна крона. Плакуча форма, однак, вимоглива до часу - пам'ятайте, процес цей аж ніяк не швидкий і повністю сформоване деревце ви зможете отримати не раніше ніж через десять років. А отримана форма не зможе бути закріплена на генетичному рівні і буде існувати лише в єдиному екземплярі. Але варто тільки уявити, що живе дерево, підкоряючись вашим бажанням, бере химерну форму, як всі недоліки цього процесу стають незначними.

Плакучие деревья Для формування підійдуть дерева з гнучкими гілками. Вам знадобиться мотузка або не дуже жорстка дріт. Гранично дбайливо починайте схиляти гілки дерева в потрібну сторону, вибирайте молоді, ще не встигли зміцніти, пагони. Дійте дуже акуратно. Пам'ятайте, якщо ви зафіксуєте гілки в неприродному положенні, кора може лопнути або розколотися, і в результаті рослина зачахне. Зафіксуйте дріт, приклавши її до гілки у напрямку нахилу. Дріт повинна утримувати гілку в необхідному положенні, але ні в якому разі не повинна пошкодити кору. Якщо формировка проводилася восени, і дереву належить зимівля в зафіксованому положенні, краще використовувати мотузку, щоб не подряпати кору дерева холодним металом. Таким чином і формується крона.

Плакуча форма дерев хоч і має невеликі розміри, але все ж виглядає громіздко на зовсім крихітних ділянках. Якщо ваш ділянка невелика і ви боїтеся, що плакучі дерева вам не підійдуть - не впадайте у відчай. Селекціонери домоглися появи нових форм невеликих розмірів. Плакучі декоративні дерева будуть чудовою прикрасою навіть самого маленького садка. Крихітні берізки, рябінкі, Ивушки додадуть вагомості іншим садовим елементам і посадкам.
Догляд за плакучими деревами

Плакучі форми, як правило, не вимагають складного догляду, але слід дотримуватися деяких правил. Необхідно стежити за зростанням такого дерева. Всі пагони, що проростають нижче місця щеплення, слід завчасно видаляти. Також слід регулярно підрізати крону, для деяких дерев це особливо важливо. Наприклад, верба козяча плакуча може легко втратити потрібну форму крони, якщо відразу після закінчення періоду цвітіння не підрізає гілки дуже коротко. Це простимулює формування нових пагонів і наступна крона буде набагато густіше. Всі види дерев, що зацвітають ранньою весною, слід обрізати тільки після завершення цвітіння. Якщо провести обрізку несвоєчасно, існує ризик, що квіткові бруньки не встигнуть сформуватися. Нічого серйозного в цьому немає, але дерево навесні не зацвіте. Інші плакучі рослини необхідно підрізати кожну весну. Робити це потрібно так, щоб молоді пагони були сильно вкорочені, але на кінці галузі повинна зберегтися нирка, зростаюча вгору. Цей спосіб формує обрізки носить назву канделябровідной. Плакучая ель

На жаль, більшу частину плакучих дерев не назвеш холодостійкими. У містах з суворими зимами дерева можуть сильно замерзнути до весни, а то й зовсім не прижитися. Тому всім формам плакучих необхідний ретельний догляд взимку. Краще всього, якщо це буде зимівля в закритому приміщенні.
Вибір плакучого дерева

На сьогоднішній день, існує величезний вибір плакучих дерев, які прикрасять будь-який сад. Як і дерева з традиційною формою крони, плакучі форми зустрічаються найрізноманітніші. Одні теневиносліви, інші марніють без сонячного світла, якісь найбільш ефектні в період цвітіння, інші, навпаки, перетворюються в осінню пору. Які дерева підійдуть для оформлення саме вашої садової ділянки, вирішувати вам. Нижче представлені форми плакучих дерев найбільш популярні серед садівників.

Плакуча верба - одне з небагатьох дерев плакучої форми, створене природою. Невисоке (не більше 15 метрів) деревце з довгими гнучкими пагонами. Цвіте красивими довгими сережками. До грунтів досить невибаглива, однак найкраще приживається на суглинних грунтах. Необхідний частий полив, особливо відразу після посадки. Холоду переносить погано, необхідно укриття на зиму. З верби виходять гарні живоплоти , алеї, перголи . Часто використовується плакуча верба на штамбі.

Плакуча береза ??(повисла, бородавчаста) - струнке високе дерево, що досягає більше двадцяти метрів заввишки. Відрізняється швидким зростанням, добре переносить морози, укриття не буде потрібно. Незважаючи на те, що плакуча береза ??не боїться холодів, невибаглива до ґрунтів, посухостійка, одна умова для неї все ж необхідно. Дерево дуже світлолюбна і на затінених ділянках саду буде почувати себе погано.

Ясень плакучий - невелике дерево. Максимальна висота не перевищує восьми метрів. Росте досить швидко, віддає перевагу добре освітлені ділянки і вологі кальциновані грунту. Найбільш ефектно ясен плакучий виглядає в одиночних посадках, завдяки довгим витонченим гілкам, що опускаються до самої землі.

Акація плакуча - мініатюрне деревце, що досягає близько двох метрів у висоту, Плакучая лиственница втім зростання акації залежить від висоти штамба, на який було зроблено щеплення. Дерево дуже витривало. Добре переносить посухи, морози, невимогливо до грунтів, тенеустойчіво. Чудово виглядає в будь-який час року. Навесні цвіте ніжно-жовтими суцвіттями з чудовим ароматом, зібраними в пучки, влітку листя набуває темний насичено-зелений відтінок, а в зимову пору акація набуває мінімалістське витонченість завдяки красивому вигину гілок при відсутності листя.

Великою популярністю користуються і хвойні плакучої форми - ялини, сосни та модрини.

Плакуча сосна зустрічається декількох видів. Сосна жовта, чорна і Веймутова. Для всіх дерев характерні посухостійкість, лояльність до грунтів, морозостійкість і світлолюбна. Плакучі сосни мають розкішної густий спадаючої кроною, яка не втратить своєї краси навіть взимку.

Модрина плакуча - невисока рослина, в дорослому стані досягає висоти від шести до десяти метрів, завширшки близько трьох. Холодостійка - укриття взимку не потрібно. Віддає перевагу родючим, добре дренованих грунту, але може адаптуватися і в інших умовах. Світлолюбна. Голки ніжно-зеленого відтінку, до зими стають жовтими. Зважаючи на своє досить тонкого крихкого стовбура і не дуже густий крони, модрини набагато краще виглядають в групових, ніж одиночних посадках.

No comments:

Post a Comment

Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини raspberry.io rayon.cv.ua rapz.ru redbus.ru re61g.ru realty.zaxa.ru q8mazad.com renovac.ru recepty-everyday.ru redray-lnr-news.su