Tuesday, March 31, 2015

Штучні скелі і гроти своїми руками

Декоративная скала с мини-водопадом Для декорування садових ділянок в останні роки все частіше використовуються штучні скелі і гроти. Зростаючий інтерес до цих елементів ландшафту не дивний - вони надають саду ні з чим незрівнянну таємничість, загадковість і навіть якусь казковість. Штучні гроти здатні стати справжньою прикрасою ділянки, оформленої в пейзажному стилі , а рукотворна скеля чудово доповнить ландшафт японського саду .

Ідея виготовлення штучних скель має ще одну привабливу сторону: їх можна зробити самостійно, і процес цей буде швидше захоплюючим і творчим, ніж трудомістким, тому з часом для багатьох він переростає в хобі. До того ж створення скелі або грота своїми руками не потребують серйозних фінансових вкладень, а виглядати такий декор буде дуже дорого і вишукано.

Варто, щоправда, зауважити, що рукотворні скелі і гроти - досить масштабні конструкції, тому вони навряд чи підійдуть для маленьких ділянок. Необхідно також, щоб скеля або грот органічно вписувалися в ландшафт вашої ділянки. Зіставте їх із загальною дизайнерською концепцією саду і підберіть найбільш підходяще місце для майбутньої конструкції.

Щоб створити штучні скелі своїми руками, вам знадобиться мінімум будівельних навичок, знання технології їх виготовлення, доступні матеріали, найпростіші інструменти і, звичайно ж, бажання творити. Про те, як зробити штучну скелю самостійно, мова піде нижче.
Отже, за справу!

Створювати штучну скелю або грот на дачі своїми руками будемо поетапно, тим більше що перехід від одного технологічного процесу до іншого потребують перерв.

Насамперед необхідно створити каркас конструкції. З монтажної піни виготовляється основа вироби, за формою і величиною відповідна параметрам майбутньої скелі або козиркового грота. Щоб забезпечити хороше зчеплення матеріалів, основу обмотуємо будівельною сіткою і закріплюємо її стяжками. Поверх наносимо 5-8-сантиметровий шар бетону. Каркас готовий. Його обриси - це обриси вашого майбутнього виробу. За вагою каркас буде набагато легше, ніж аналог з натурального каменю, тому при подальшій обробці ви зможете повертати його зручним для роботи чином і переміщати по території ділянки.

Искусственный грот На другому етапі надаємо виробу завершену форму. Робити це будемо з допомогою суміші високоякісного цементу з піском у пропорції 1: 3 з додаванням натуральних наповнювачів - скловолокна, золи, деревного клею, кварцових домішок в довільній кількості. Потім додаємо в суміш воду, доводячи її до консистенції бетону. Готовий розчин шпателем наносимо на каркас, імітуючи лінії природних каменів, намагаючись надати майбутньої скелі обриси близькі до природних. Для цього знадобиться час і деякі навички. Для більш успішної практики варто попередньо уважно оглянути натуральні камені, щоб вивчити пластику їх ліній.

Поки розчин не застиг, формуємо структуровану поверхню нашого штучного каменю. Для створення ефекту пористості притискаємо губку до вологого цементу. Виконані на штучному камені борозенки, прітёртості, імітація ефекту ерозії підвищать художню цінність виробу.

Наступним етапом формування скелі або грота буде усадка бетону. Процес може зайняти близько місяця і зажадає терпіння. Ні в якому разі не слід сушити конструкцію на сонці, її необхідно перемістити в тінь і періодично збризкувати водою щоб уникнути розтріскування.
Оздоблювальні роботи

Тепер виготовлений своїми руками грот чи скеля потребує фінальної обробці. Починати її слід, не чекаючи закінчення усадки бетону. Приблизно через три дні після того, як виріб було залишено для висихання, необхідно виконати згладжування його поверхні - прибрати за допомогою дрібнозернистого шліфувального каменю всі нерівності, що мають неприродний вигляд.

Підготовка до фарбування - обов'язковий етап оздоблювальних робіт, якість його виконання неодмінно позначиться на зовнішньому вигляді виробу надалі. З усіх тріщин і нерівностей необхідно ретельно видалити пил, користуючись для цього чистою і сухою малярської пензлем. Потім рукотворний камінь потрібно помити і висушити.

Після того, як створені своїми руками штучні скелі підсохнуть, можна приступати безпосередньо до їх забарвленні. Для цього варто запастися аерозольними фарбами на водній основі, підбираючи відтінки, максимально наближені до природних - коричневий, теракотовий, жовтий, брудно-помаранчевий, зелений. Фарби краще наносити в кілька шарів, не залишаючи плям неприродного кольору. Якщо результат вас не влаштував - фарбу можна змити водою і почати процес заново.
Фрагмент окрашенной искусственной скалы Визначаємо скелю на постійне місце

Коли ваші скелі, виготовлені своїми руками, придбають остаточний вигляд, їх можна перемістити на постійне місце і ретельно закріпити там будь-яким прийнятним способом. Біля підніжжя скелі або біля входу в грот можна розмістити штучні валуни. Знаючи, як зробити грот своїми руками, ви без зусиль створите кілька штучних каменів потрібної форми, використовуючи в якості основи для каркаса замість монтажної піни зім'ятий папір, обмотану будівельною сіткою.

Щоб скеля мала завершений вигляд, її слід оточити рослинністю - увіть диким виноградом або плющем , біля підніжжя посадити папороті і дикі чагарники.

Освоївши технологію створення штучних каменів, ви зможете сконструювати на дачі власну печеру або грот з каменів своїми руками або зберете зменшену копію японського саду каменів. Тоді ваша ділянка заграє новими фарбами, стане ще більш чарівним, створить відчуття казки.

No comments:

Post a Comment

Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини raspberry.io rayon.cv.ua rapz.ru redbus.ru re61g.ru realty.zaxa.ru q8mazad.com renovac.ru recepty-everyday.ru redray-lnr-news.su