Friday, April 3, 2015

Низькорослі мешканці саду

Карликовая форма ели «Пуш» Вирощування компактних, надзвичайно привабливих і зручних у догляді карликових дерев приносить задоволення багатьом російським садівникам. Особливий інтерес представляють такі рослини для власників невеликих присадибних ділянок, де доводиться проектувати ландшафт з урахуванням просторових обмежень. Втім, низькорослі дерева здатні прикрасити будь-який сад, і тим, хто ще не посадив на своїй ділянці жодного карликового деревця, можливо, варто придивитися до них уважніше.

Деякі садівники не квапляться заводити карликові форми, вважаючи, що вони зажадають якихось особливих умов вирощування та складного догляду. Це судження не зовсім вірно - як і будь-які інші дерева, садові «малюки» бувають дуже різними, відповідно умови і догляд залежать виключно від виду рослини. Серед низькорослих форм є багато невибагливих видів - як декоративних, так і плодових. До того ж карликові дерева не обов'язково купувати - деякі їх види можна отримати з матеріалу, вже наявного на вашій присадибній ділянці.
Способи отримання карликових дерев

Карликові форми рослин можуть утворюватися природним чином. Карликовість виробляється у відповідь на зміну умов існування в гіршу для рослин сторону. Яскравим прикладом природного низькорослої форми може служити карликова береза.

Створити рослинного карлика самостійно, створюючи для рослини несприятливі умови - досить складний і тривалий процес. В основному його практикують для формування японських карликових дерев - бонсай або діжкових форм - застосовуючи технологію утиску кореневої системи і особливих прийомів формування крони. Але це контейнерні форми. Що ж стосується садових примірників, для їх отримання існують менш трудомісткі способи.

Для створення плодових карликових дерев широко використовують щеплення на низькорослий підщепу. Цей спосіб ще в радянський час добре зарекомендував себе при клонуванні дерев у промислових масштабах. Успішним вважається й інший спосіб щеплення, коли на сильнорослий підщепа прищеплюють слаборослі вставку, а на неї - повноцінний щепу. Таким способом зазвичай отримують напівкарликові плодоносні дерева.

Саженец карликовой берёзы У декоративному рослинництві багато форм отримані методом селекційного відбору. Саджанці таких рослин можна купувати в сезон на спеціалізованих ярмарках або в розплідниках, а також отримувати з насіння.
Кілька слів про придбання карликових рослин

Купівля декоративних і плодових карликових дерев - мабуть, найпростіший і популярний спосіб прикрасити свою ділянку низькорослої рослинністю. Щоб не помилитися у виборі, фахівці рекомендують для початку отримати якомога більше інформації про рослину, яке ви для себе облюбували, і оцінити, чи підійдуть для нього умови вашого саду.

Купувати посадковий матеріал через інтернет не рекомендується. Навіть отримуючи рослини поштою від добросовісного відправника, ви ризикуєте - за час перебування в дорозі може постраждати якість саджанців, погіршиться їх приживлюваність. Буде краще, якщо ви знайдете сайт хорошого розплідника, розташованого в доступній близькості від вас, і придбаєте там рослини, попередньо переконавшись в їх якості.
Догляд за карликовими формами

Коли ваші низькорослі вихованці куплені і оселені на постійне місце в саду, вам залишиться тільки доглядати за ними - карликові дерева реагують на турботу більш чутливо, ніж полнорослие. Звичайно, різні види карликових дерев вимагають різних режимів поливу і підгодівлі, і облік індивідуальних видових особливостей рослин тут абсолютно необхідний. Але є і деякі загальні правила догляду за низькорослими формами. Мова йде про обрізку рослин.

У рік карлики додають у росту від 8 до 15 см, а нові пагони призводять до загустіння крон. Обрізка низькорослих рослин ставить перед собою кілька цілей: санітарний догляд за рослинами, формування крони, а по відношенню до карликових фруктовим деревам вона може застосовуватися ще й для підвищення врожайності. Не можна сказати, що стрижка низькорослих рослин - занадто клопітка заняття, адже вони досить компактні.

Низкорослая туя Обрізку більшості карликових садових вихованців проводять ранньою весною, але є і виключення. Так, декоративний клен краще обрізати в кінці літа. Формує обрізка карликових хвойних дерев має свої особливості - верхівки у низькорослих хвойніков не обрізають, тому що при подальшому зростанні такі екземпляри набувають потворних форм. Для формування крони хвойніков в підкреслено природному стилі допустимо прищипувати з'являються навесні молоді пагони. А ось листяним деревам у міру дорослішання крім обмежує зростання стрижки може знадобитися радикальна розчищення. Плодоносні карликові форми обрізають за тією ж схемою, що і плодові дерева, в даному випадку не слід допускати згущення крони. Втім, деякі карликові види, наприклад, тіс , туя та інші чудово обходяться без стрижки, природним чином зберігаючи акуратний зовнішній вигляд.

Карликові дерева для саду в більшості своїй потребують зимовому догляді - їх коренева система менш розвинена, ніж у полнорослих примірників, тому більше схильна вимерзання. 10-12-градусні морози можуть стати причиною загибелі рослин, а значить зимовий укриття для них абсолютно необхідно. Виняток можуть становити форми, адаптовані до клімату регіону.
Низькорослі форми в ландшафтному дизайні

Декоративні карликові дерева користуються особливою популярністю у ландшафтних дизайнерів. Такі рослини дають мало тіні і не затуляють перспективу, тому використовуються для створення світлих ландшафтів. Їх також використовують для візуального розширення простору на невеликих ділянках, висаджуючи ближче до глядача.

Вічнозелені карликові форми ідеальні для створення невисоких живоплотів - вони чудово відчувають себе в щільній висадці. Більш-менш щільно їх висаджують по периметру майданчиків, вздовж доріжок. Нерідко одиночними карликовими формами прикрашають рокарії і альпінарії , без них не обійтися в японському або китайському саду.

Карликовая яблоня сорта «Лигол» на подвое Плодоносні низькорослі дерева також можуть стати оригінальною прикрасою для саду, причому в цьому випадку зовсім не обов'язково (хоча й не зайве), щоб їх плоди відрізнялися вишуканим смаком, головне тут - декоративний зовнішній вигляд. Карликові груші , яблуні , сливи, вишні прекрасні і в сезон цвітіння, і в сезон дозрівання плодів. Вони ефектні як в групових, так і в солітёрних посадках. Також як і декоративні види, їх можна висаджувати досить щільно. При правильному догляді карликові форми відрізняються рясним плодоношенням. Світлий і прозорий низькорослий садок буде радувати ваше око пишним весняним цвітінням і яскравими осінніми барвами зрілих плодів.

Оригінальним ландшафтним рішенням є контейнерні форми низькорослих рослин. Для вирощування карликових дерев в контейнерах підходять дуже багато компактні види. Особливо популярні вони серед тих садівників, яким близька східна стилістика оформлення садів. Крони таких рослин, як правило, формують за тими ж схемами, що і бонсай.

З урахуванням того, що карликові рослини досить довговічні і прості у догляді, вони доречні практично в кожному саду, а представлене на ринку посадкового матеріалу видове і сортове різноманіття дає можливість вибрати екземпляри, які підходять саме для вашого саду. І якщо ви ще не посадили на своїй ділянці жодного карликового рослини - не пропустіть можливості в найближчому сезоні, адже його відкриття вже не за горами!

No comments:

Post a Comment

Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини raspberry.io rayon.cv.ua rapz.ru redbus.ru re61g.ru realty.zaxa.ru q8mazad.com renovac.ru recepty-everyday.ru redray-lnr-news.su