Monday, April 6, 2015

Садовий фонтан: чарівність кришталевих струменів

Дачный фонтан с распылителем «рыбий хвост» Садові фонтани для дачі - без перебільшення самі декоративні з усіх водних об'єктів, які тільки можна зустріти на присадибних ділянках. Вид рухомої води, що піднімаються вгору і красиво спадаючих струменів - видовище, без сумніву, чаруюче і зачаровує. Але фонтани - це не тільки вишукана прикраса двору або саду, але і чисте свіже повітря, сприятливий мікроклімат, а ще - романтична нотка в оформленні ландшафту.

Фонтани відомі людству з глибокої давнини. Перші з них будувалися в Месопотамії і Давньому Єгипті. Широко поширені були фонтани і в Стародавній Греції. Призначення їх було здебільшого утилітарним - вони освіжає повітря і постачали городян питною водою. У Месопотамії і Персії вони служили також для зрошення - саме завдяки таким системам посушливі землі, населені стародавніми цивілізаціями, перетворювалися на квітучі сади.

У наші дні прикрасити свою ділянку фонтаном мріє чи не кожен власник власного саду, і це бажання виправдано з усіх точок зору. Як правило, мова йде не про громіздких і дорогих гідротехнічних спорудах, які встановлюються на міських площах. Декоративні фонтани для саду - це щось більш індивідуальне, близьке за стилем і духом власне саду і його власникам.
Види фонтанів

Оскільки справжні гейзери на дачних ділянках росіян явище більш ніж рідкісне, має сенс говорити про інженерні конструкціях, штучно формують потоки води, спрямовані вгору або убік. Дачні фонтани можуть бути дуже різними за розміром, оформленню, способу закінчення води, технічному рішенню. Вони можуть бути самостійними об'єктами ландшафтного дизайну або бути частиною системи, наприклад, ставка . Крім того, фонтани, як і будь-які дизайнерські елементи, схильні до впливу моди, тому вибрати фонтан для дачі часто буває непросто.

Розрізняють такі типи фонтанів:

    Фонтан "колокол" «Сухий» фонтан. Його особливість - відсутність відкритого басейну. Струмені води спадають на решітку, під якою знаходиться накопичувальний резервуар, звідки після очищення знову піднімається вгору;
    плаваючі (заглибні) фонтани встановлюються в будь-яких водоймах , як штучних, так і природних, і використовують воду з цих водойм;
    декоративні фонтани - це системи, що створюють різні ефекти за допомогою водяних струменів;
    динамічні фонтани, фонтани зі спецефектами - складні і дорогі системи, оснащені «електронним мозком», керуючим струменями води, а також колірним і музичним блоками;
    інтерактивні фонтани працюють за тим же принципом, що і фонтани зі спецефектами, але на додаток до наявного керуючому пристрою вони оснащуються інтерактивним пультом, з якого, за бажання, можна управляти висотою і підсвічуванням струменів.

Зрозуміло, перераховані типи фонтанів можуть комбінуватися між собою: наприклад, «сухий» фонтан можна забезпечити інтерактивним пультом, а декоративний доповнити модним нині колірним блоком.

Декоративність фонтанів в чому залежить від того, як формуються його струменя, а способів їх формування - безліч. Компанії, що займаються спорудженням фонтанів, пропонують всілякі насадки, по-різному конфігурують водні. Ось деякі з них:

    сопло для фонтану струминного типу - формує вертикальну струмінь води;
    «Дзвін» - формує водну плівку у формі півсфери з горизонтально направлених струменів;
    «Тюльпан» - створює півсферу, як і «дзвін», але з струменів, спрямованих під кутом 30-40 градусів від вертикалі;
    «Риб'ячий хвіст» - працює подібно «тюльпану», але формує не водну плівку, а окремі струменя;
    «Тіффані» - комбінація насадок «дзвін» і «риб'ячий хвіст», що утворює хитромудрий водний малюнок;
    «Одиночний розпилювач» - варіант «риб'ячого хвоста» з майже вертикальним (15-20?) напрямом струменів;
    «Вертушка» - оригінальне рішення для невеликого фонтана: якщо розпилювач обертати, то вертикально направлені струмені фонтану закрутяться в химерну спіраль;
    Оригинальное оформление мини-фонтана «Ключі» - це заглибні фонтани, які, перебуваючи у ставку, імітують б'є з дна джерело.

Перелік гідротехнічних вишукувань може бути набагато довший - розробники невтомно працюють над тим, щоб удосконалювати і урізноманітнити фонтани для саду, робити їх справжніми витворами мистецтва.

Окремо слід зазначити міні-фонтани для саду. Їх декоративність, як правило, полягає не в химерності водних струменів, а власне в оформленні. Втім, це має відношення і більш масштабним фонтанів - поєднання відносно невеликої кількості водних потоків зі скульптурою, керамікою, мозаїкою, натуральним каменем здатне стати вишуканою прикрасою будь-якого саду.
Вибір місця для фонтану

До місця для облаштування фонтану пред'являється ряд вимог, і залежать вони від обраної моделі. А саму модель потрібно вибирати виходячи з параметрів ділянки - вона повинні бути підібрана таким чином, щоб фонтан в ландшафті виглядав органічно, був порівнянний за розмірами з навколишніми об'єктами.

Стаціонарний фонтан на садовій ділянці слід розташовувати далеко від будинків та інших споруд, причому, чим більша конструкція і вище струмені фонтану - тим далі. Від несомих вітром водних бризок можуть відволожитися стіни будівель. Поблизу фонтана не повинно бути великих дерев - зайва вогкість може виявитися шкідливою для крупномірів. Стаціонарний фонтан зазвичай відноситься до числа найбільш значущих об'єктів саду, тому варто подбати про те, щоб він добре проглядався з боку будинку, воріт та інших важливих точок двору.

З розміщенням заглибних фонтанів справа йде трохи простіше: сучасні конструкції не шкодять водної флорі і фауні. Єдина умова - щоб водні рослини перебували поза зоною падіння струменів фонтана.

Маленькі фонтани для саду можна розташовувати практично в будь-якому місці, де можна організувати подачу води. Зараз користуються популярністю пристінні фонтани, оригінальні дизайнерські композиції, розташовані поруч з водоймами, в центрі клумби, поблизу місць відпочинку. Чудово виглядають в садах міні-фонтани, зібрані з каменів, каскади з декоративних чаш, фонтани-фігурки тварин.
Оригинальный каскадный фонтан Фонтан своїми руками

Фонтан - не найпростіше інженерна споруда, але при бажанні домашні умільці цілком зможуть спорудити фонтан в саду своїми руками. Його можна встановити в готовому басейні , обладнаному системою водовідведення, або поєднати процес установки фонтану з облаштуванням басейну. Питання стоку води має бути продуманий і у випадку, якщо ви плануєте створити садовий міні-фонтан.

Ось приблизний порядок дій, які необхідно виконати для монтажу і запуску фонтану в басейні:

    запастися необхідним обладнанням і матеріалами: придбати насос, насадки, елементи підсвічування, декор. Якщо басейн не створюється спеціально для фонтану, вам знадобляться матеріали, які послужать основою для установки насоса (гладкі камені, цегла);
    до місця установки фонтану слід завчасно підвести електропроводку, тому працювати насос буде від електричної мережі, а якщо басейн буде декоруватися підсвічуванням, то і вона буде запитана від електромережі;
    укласти камені або цеглу на дно басейну. Це робиться для того, щоб насос не контактував з мулом. Висота основи повинна становити приблизно дві товщини цегли;
    встановити насос на основу. Насоси для фонтанів сконструйовані таким чином, що не потребують додаткового закріплення;
    встановити в басейні елементи підсвічування і водостійкий декор, якщо це заплановано; заповнити басейн водою;
    привести в дію системи фонтану, підключивши їх до електромережі.

Звичайно, при існуючому конструктивному розмаїтті фонтани можуть сильно відрізнятися один від одного. Тому, купуючи обладнання для тієї чи іншої моделі, варто отримати детальну консультацію фахівців щодо того, як в саду зробити фонтан даного типу.
Догляд за фонтаном

Фонтан с подсветкой Доглядати за фонтаном порівняно просто: насос, що забезпечує формування водяних струменів, час від часу слід промивати, а також вчасно міняти фільтри. Періодичність промивки насоса і частота заміни фільтра залежить від інтенсивності його експлуатації та індивідуальних технічних характеристик.

Басейн або чашу фонтану необхідно містять в чистоті, вчасно звільняти від опалого листя та іншого сміття. Важливо також контролювати справність системи водовідведення в тих басейнах і чашах, де це передбачено.

Нагадаємо, що територію біля фонтану на ділянці краще декорувати вологолюбними растениями: калужницей , лютиками , гладиолусами болотными, ирисами и ін.

На завершення відзначимо: не залежно від того, який фонтан ви встановите на своїй ділянці, він просто приречений стати улюбленим об'єктом у вашому саду - поруч із фонтаном легше дихається, а рухома вода була і залишається одним з тих зачаровують чудес, які надовго приковують до себе людський погляд. Так що не відмовляйте собі в задоволенні - прикрасьте свою ділянку фонтаном!

No comments:

Post a Comment

Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини raspberry.io rayon.cv.ua rapz.ru redbus.ru re61g.ru realty.zaxa.ru q8mazad.com renovac.ru recepty-everyday.ru redray-lnr-news.su